Tomáš Zuda

Tomáš Zuda

Psychoterapeut a kouč

S holotropním dýcháním jsem se potkal v polovině 90 let, kdy jsem studoval psychologii. V podání Michaela Vančury to byl pro mne první a radikální krok od teorie k sebepoznání. Po prvních několika dýcháních jsem Michalovi několik let při HD asistoval a měl tak možnost vidět jeho práci z blízka. Když Stanislav Grof organizoval první výcvik v Čechách, byl jsem mezi potenciálními účastníky, ale nakonec mě život předložil jiné priority.

Jako terapeut a kouč se potkávám s lidmi, kteří HD, nebo nějakou kopii absolvovali jako součást svého hledání. Je znát, jak osoba organizátora ovlivňuje, co si účastníci z dýchání odnášejí. Některé interpretace přímo navádějí ke spiritualizování a podporují duchovní bypass. Tématem bypassu se zabývám již nějaký čas a vnímám ho jako jednu z častých překážek skutečné integrace zážitků.

Registrace do tohoto běhu výcviku Grof Legacy Training je uzavřena.

Pro omezený počet zájemců je možné účastnit se pouze vybraných modulů. Pokud máte zájem prohloubit své znalosti a dovednosti, prosím registrujte se do našeho mailing listu. Zašleme Vám informace o konaných modulech a seminářích.